onlinemag.cz Další magazíny: Auto moto | Cestování | Domov | Finance | Reality | Elektro | Kultura | Móda | Hobby | Sport

Jak vydělat peníze na burze

Obchodování na burze propadá stále více lidí. Vidina rychlého zbohatnuti s malými náklady určitě láká každého. Jaká jsou rizika a na jaké trhy a komodity se zaměřit? Stručné představení co byste měli znát, než se rozhodnete investovat.

Burzovní terminologie a pojmy

Pojmů s kterými se na burze setkáte je mnoho. Přehledný slovníček pojmů naleznete například na této adrese http://www.iq-trade.eu/burzovni_pojmy.html Krom těchto pojmů je třeba znát základní terminologii investování. Základní rozdělení v přístupu může být následující:

Technický přístup
Tento přístup je postaven na studování grafů. Z historických dat může obchodník vyčíst, jak se bude vývoj cen dále pohybovat a určit tak den pro správný obchod.

Fundamentální přístup
Tento přístup spočívá v hledání takových akcií, které mají tržní cenu pod svojí vnitřní hodnotou. Spolu s tímto se sledují i ekonomické údaje prostředí – inflace, nezaměstnanost, úrokové sazby, hospodářský růst atd.

Mechanický přístup
V tomto přístupu jsou předem jasně definované vstupní a výstupní podmínky. Pokud podmínky splníte, vstupujete do tzv. pozic

Long
Long neboli také dlouhá pozice znamená, že budete stát na straně těch, kteří očekávají růst podkladového aktiva, tzn. dané aktivum kupujete.

Short
Short neboli krátká pozice je přesný opak. Očekáváte že cena bude klesat a tak budete na straně těch, kteří očekávají pokles a aktiva prodáváte.

Kdy nakupovat, kdy prodávat

Toto je to nejtěžší na celém obchodování. Řídit se můžete výše uvedenýmipřístupy. Vyzkoušet si můžete všechny a uvidíte, který vám bude vyhovovat nejvíce. Nejčastější bývá přístup technický. Jak tedy vydělat peníze? Nejjednoduší strategie je strategie dvojitého dna  a dvojitého vrcholu.

Jak to funguje v praxi. Cena spadne na své dno, pak začne růst a v zápětí opět spadne na své dno. Z toho vyplývá, že cena už níže nepůjde a bude růst. Zde je prostor pro nákup. Až se cena dostane na vrchol a začne opět klesat, je zde vhodný okamžik na prodej.

300px-Double_bottom_confirmation

 

zdroj:Wikipedia

Obdobné je to u dvojitého vrcholu. Pokud cena dosáhne dvou vrcholů těsně po sobě, bude cena nadále klesat. Je tedy vhodný čas na prodej. Jakmile se cena opět odrazí od dna a začne růst, měli byste nakupovat.

300px-Doubletop_confirmed

 

zdroj:Wikipedia

Trénink na demo účtu

Než se pustíte do reálného světa obchodování na burze, je třeba získat praxi, abyste si „osahali“ princip jak vše funguje. Jak tedy začít? K dispozici máte software, který si stáhnete a nainstalujete. Otevřete si účet a začnete obchodovat s demo penězi. Žádné vlastní peníze neinvestujete. Za virtuální peníze tak můžete nakupovat a prodávat komodity. K čemu je demo účet dobrý?

Především je perfektní pro úplné začátečníky. Nemusí se bát že prodělají velké peníze. Nejprve se naučí strategii na skutečných tržních podmínkách  s virtuálními penězi a následně se mohou pustit do opravdového světa obchodování.  Můžete si nastavit a nasimulovat různé obchodní strategie. Pokud si nebudete vědět rady, máte k dispozici nápovědu,  jak situaci vyřešit